19 Март 2024
ЦСКА-Левски 0:0
20 Април 2019
Двата тима не предложиха атрактивна игра на зрителите, като преобладаваше битката и здравите единоборства в средата на терена, докато чистите голови положения отсъстваха
Отборите на ЦСКА и Левски направиха равенство 0:0 в голямото дерби от четвъртия плейофен кръг на Първа лига, играно на Националния стадион „Васил Левски“.

Двата тима не предложиха атрактивна игра на зрителите, като преобладаваше битката и здравите единоборства в средата на терена, докато чистите голови положения отсъстваха. „Червените“ имаха териториално преимущество през първото полувреме, но не успяха да затруднят Николай Михайлов, като най-интересната ситуация бе в самото начало, когато изстрел на Кристиян Малинов срещна гредата. След почивката „сините“ изравниха играта, но също имаха затруднения да създават чисти положения, а в заключителните минути играта съвсем се накъса и в крайна сметка така и не падна гол

По този начин ЦСКА се доближи на две точки от лидера Лудогорец, който по-късно днес приема Ботев Пловдив и ще има възможността да дръпне с пет точки на върха. От своя страна Левски вече има 59 точки и остава на трета позиция, на шест точки зад ЦСКА и на осем от Лудогорец. /БГНЕС