26 Април 2024
Гришо победи, Янович продължава напред в Стокхолм
20 Октомври 2017
Двамата тенисисти напълно оправдаха очакванията за много качествен мач
Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна със страхотна победа участието си на тенис турнира в Стокхолм. На осминафиналите поставеният под номер 1 в схемата българин се наложи със 7-5, 7-6 (5) над поляка Йежи Янович в оспорван двубой продължил час и 36 минути. Днешният двубой бе трети помежду им през годината и общо пети, като Григор вече води с 3-2 победи. Иначе двамата напълно оправдаха очакванията за много качествен мач. В първия сет Димитров и Янович сервираха повече от солидно, но в края на частта Григор успя да нанесе решаващ удар в 12-ия гейм, пробивайки за 7-5.

Вторият сет отново бе изключително равностоен, като този път пробиви липсваха, въпреки че и двамата имаха своите възможности да спечелят подаването на съперника. В последвалия тайбрек Григор отново бе безпогрешен и след един минипробив стигна до крайната победа със 7-5. На четвъртфиналите лидерът в схемата ще срещне германеца Миша Зверев, който по-рано днес се наложи с 2-0 сета над Виктор Троицки. /БГНЕС