27 Април 2024
Тотнъм взе точка от Реал Мадрид
18 Октомври 2017
След тази среща двата тима си делят първото място в групата със 7 точки
Отборите на Реал Мадрид и Тотнъм направиха равенство 1:1 в мач от група Н на Шампионска лига, игран на стадион „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид. Двата тима бяха с пълен точков актив след първите си два двубоя, а домакините очаквано наложиха натиск от първата минута.

„Шпорите“ обаче се защитаваха добре и бяха опасни на контраатака. Лондончани успяха да поведат в резултата в 28-та минута, когато Серж Орие центрира отдясно и Рафаел Варан изпрати топката в собствената си врата. Играчите на Зинедин Зидан отговориха бързо и в 43-та минута Кристиано Роналдо реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Орие срещу Тони Кроос.

След почивката Реал доминираше, но така и не успя да стигне до гол, като вратарят на Тотнъм Юго Лорис се отличи със страхотни спасения след удари на Роналдо и Карим Бензема. Гостите също имаха добри шансове, но Кейлор Навас отрази изстрелите на Кейн и Кристина Ериксен. В крайна сметка двубоя завърши 1:1 и „шпорите“ измъкнаха точка от европейските шампиони.

След тази среща двата тима си делят първото място в групата със 7 точки, докато АПОЕЛ Никозия и Борусия Дортмунд остават на далеч назад със само една точка в актива си, след като направиха равенство 1:1 в Кипър.

Останалите резултати от Шампионска лига: Марибор – Ливърпул 0:7; Спартак Москва – Севиля 5:1; Фейенорд – Шахтьор 1:2; Манчестър Сити – Наполи 2:1; Монако – Бешикташ 1:2; РБ Лайпциг – Порто 3:2. /БГНЕС