5 Май 2024
Ботев се класира за полуфиналите на Купата на България
5 Април 2017
Пловдивският „Ботев“ стана първия полуфиналист на турнира за Купата на България по футбол.

На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград пловдивчани победиха с минималното 1:0 домакините от „Пирин“.

В герой на мача се превърна капитанът Лъчезар Балтанов, който вкара единствения гол в мача.

Юношата на „Левски“ се разписа в 27-ата минута. Тогава Филипе Бризола центрира от ляво, Омар Косоко с глава подаде към Балтанов, който прониза мрежата зад вратаря Макенджиев.

Началото на второто полувреме бе прекъснато за няколко минути, след като феновете и на двата отбора хвърлиха димки и факли по терена.

В 69-ата минута Бризола можеше да отбележи втори гол, но Макенджиев спаси удара му.

„Пирин“ се опита да изравни в последните минути, но не успя.