За нас  •  Контакти  •  Реклама
С П Р А В О Ч Н И К
Ливърпул победи Арсенал, Манчестър Юнайтед се изложи
5 Март 2017
С тази победа Ливърпул се изкачи на трето място във временното класиране с 52 точки
Ливърпул-Арсенал 3:1
Отборът на Ливърпул победи Арсенал с 3:1 в мач от 27-ми кръг на Английската висша лига, съобщава Фокус. За домакините попадения отбелязаха Роберто Фирмино (9-та), Садио Мане (40-та) и Джорджино Вайналдум (90-та). Единственият гол за тима на Арсенал бе реализиран в 57-та минута от Дани Уелбек.

Така във временното класиране Ливърпул се изкачи на трето място с 52 точки. Арсенал вече е на пета позиция с 50 точки.

Манчестър Юнайтед - Борнемут 1:1
Манчестър Юнайтед стигна само до равенство 1:1 в домакинството си от 27-ия кръг срещу Борнемут, макар че гостите играха с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Капитанът на домакините Уейн Рууни започна като титуляр за първи път от 17 декември миналата година насам. Крайният бранител Люк Шоу също бе в стартовия състав, а за последно бе сред 11-те на 29 октомври 2016 година. Титуляр бе и голмайсторът Златан Ибрахимович, който трябваше да бъде изгонен още преди почивката, но остана на терена и изпусна дузпа след паузата.

Така Манчестър Юнайтед не спечели в своя мач номер 950 във Висшата лига и остана с 599 успеха.