28 Април 2024
Левски победи ЦСКА в дербито на кръга
5 Март 2017
Мачът завърши при резултат 2:1, като до успеха си „сините” стигнаха след обрат в резултата
Левски победи ЦСКА в дербито от XXIII-я кръг на Първа професионална лига. Двубоят, който се игра на националния стадион „Васил Левски” пред около 23 000 зрители, завърши при резултат 2:1, като до успеха си „сините” стигнаха след обрат в резултата.

ЦСКА поведе в резултата още в петата минута на мача с гол на Арсенио Нунеш, но след почивката голове на Роман Прохазка от дузпа в 71-ата минута и Давид Яблонски в 78-ата, донесоха победата за „сините“.

Основна заслуга за успеха на Левски има младият вратар Николай Кръстев, който е едва на 20 години. Той направи редица решаващи спасявания. Така Николай Митов дебютира като старши треньор на Левски с победа. Интересен факт, е че последната победа над ЦСКА за тима от „Герена” дойде именно при него – пак с 2:1.