26 Април 2024
Юношите на България се класираха за Европейското
28 Март 2017
В решаващия мач в пета квалификационна група възпитаниците на Ангел Стойков победиха състава на Босна и Херцеговина с 3:1
Юношеският национален отбор на България по футбол до 19 години се класира за финалите на европейското първенство от 2 до 15 юли в Грузия, съобщава БНР. В решаващия мач в пета квалификационна група във Виньой (Франция) възпитаниците на Ангел Стойков победиха състава на Босна и Херцеговина с 3:1.

Нашите момчета поведоха с 3:0 още през първото полувреме с голове на Георги Русев от дузпа и два на Калоян Кръстев. През втората част съперниците успяха да върнат само един гол – на Димирович в 64-тата минута.

За шампионата в Грузия снощи се класираха още англичаните и чехите, а останалите 4 отбора ще станат известни тази вечер.