20 Април 2024
Обърнахме и Норвегия в Лигата на нациите
9 Септември 2018
Нападателят на "Черно море" Радослав Василев отбеляза единствения гол в мача
Нападателят на "Черно море" Радослав Василев отбеляза победния гол за националния отбор на България по футбол с 1:0 над Норвегия в Лигата на нациите, съобщи БНР. Двубоят бе дебютен за състезателя на "моряците". Василев влезе на терена в 50-ата минута. Осем по-късно таранът се разписа.

При първата си добра атака България поведе. Това се случи в 58-ата минута, когато продължителна акция отдясно, която мина през Василев, Иванов, Краев и Страхил Попов, беше завършена страхотно от деветката на "трикольорите", който прати топката неспасяемо във вратата на Йорщайн с глава, след като засече центриране на Попов.

Това бе втора победа за българите в новосъздадения турнир. България има вече шест точки, а след месец приема и третия съперник в групата - Кипър, след което ще върне визитата на скандинавците, които останаха с 3 точки.