25 Април 2024
ЦСКА елиминира Адмира Вакер
3 Август 2018
Българският тим се класира за следващия кръг на Лига Европа, където ще срещне датския Копенхаген
Отборът на ЦСКА-София Се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи Адмира Вакер с 3:1 в реванша между двата тима и отстрани съперника си с общ резултат 6:1. „Червените“ имаха комфортен аванс от 3:0 от първата среща на „Българска Армия“, а на реванша в Австрия демонстрираха още веднъж превъзходството си над съперника.

В герой за „армейците“ се превърна новият централен нападател на тима Мауридес, който се отличи с две попадения в реванша. Бразилецът откри резултата още в 14-та минута, а осем минути след почивката покачи на 2:0. Домакините върнаха един гол чрез Синан Бакиш в 55-та минута, но в 80-та минута Жоржиньо вкара нов гол за ЦСКА-София и оформи крайното 3:1.

По този начин българският тим се класира за следващия кръг на Лига Европа, където ще срещне датския Копенхаген. /БГНЕС