20 Април 2024
Славия отпадна от Лига Европа с чест
3 Август 2018
Те загубиха реванша с Хайдук Сплит от втория квалификационен кръг на надпреварата с 2:3
Отборът на Славия отпадна от турнира Лига Европа, след като загуби реванша с Хайдук Сплит от втория квалификационен кръг на надпреварата с 2:3. „Белите“ бяха записали поражение с 0:1 при гостуването си в Сплит с 0:1, а днес на Националния стадион „Васил Левски“ отново загубиха от хърватския си опонент.

Станко Юрич даде преднина на гостите в 24-та минута, с което наклони везните сериозно в полза на Хайдук, но Галин Иванов върна надеждите на Славия точно преди почивката, реализирайки дузпа. В 55-та минута Мийо Какташ отново изведе хърватите напред, а Георги Йомов възстанови равенството в 70-та минута. Три минути преди края на редовното време Какташ оформи крайното 3:2 в полза на Хайдук с втория си гол в двубоя. По този начин Славия приключи с участието си в евротурнирите за сезона, а Хайдук ще чака да научи съперника си за следващия кръг. /БГНЕС