20 Април 2024
Испания с много трудна победа над Иран
20 Юни 2018
Въпреки очакванията за лесна и изразителна победа на Ла Фурия, играчите на Фернандо Йеро трябваше да треперят до края, за да си гарантират успеха
Един от големите фаворити на Мондиала в Русия Испания постигна много трудна победа над Иран в мач от Група B. Пред близо 43 000 зрители на стадион „Казан Арена“ в Казан иберийците се наложиха над своя съперник с минималното 1:0. Въпреки очакванията за лесна и изразителна победа на Ла Фурия, играчите на Фернандо Йеро трябваше да треперят до края, за да си гарантират успеха. Единственото попадение в срещата падна през второто полувреме и бе дело на Диего Коста. Нападателят на Алетико Мадрид се разписа в 54-ата минута не и без голяма доза късмет, след като топката попадна в мрежата след сериозен карамбол.

Като цяло испанците контролираха владеенето на топката, но имаха сериозни проблеми в завършващата фаза. От своя страна играчите на Иран разчитаха на статични положения, при едно, от които стигнаха и до гол в 62-ата минута, което обаче правилно бе отменено поради засада. В крайна сметка Испания спечели и по този начин се изкачи на върха в класирането в Групата с актив от 4 точки, колкото има и съставът на Португалия, който по-рано днес победи с минималното 1:0 Мароко. Иран е трети с 3 точки, докато африканците са последни без спечелена точка. /БГНЕС