У нас    Пловдив    Бизнес    Туризъм
Байерн (Мюнхен) спечели Шампионската лига
24 Август 2020
Единствения гол в мача реализира в 59-ата минута Кингсли Коман
Байерн спечели за шести път купата в Шампионската лига, след като победи с 1:0 в Лисабон състава на Пари Сен Жермен. Единствения гол в мача реализира в 59-ата минута Кингсли Коман.

Първата част приключи при нулево равенство, след, като цяло, равностойна игра. Предпазливо започна и второто полувреме, докато се стигна до 59-ата минута, когато Кимих центрира много прецизно към главата на Кингсли Коман и той насочи топката в ъгъла - 1:0 за Байерн.

Четири минути по-късно пак Коман имаше шанс да вкара топката в мрежата на ПСЖ, но пред голлинията се намеси Тиаго Силва и изчисти. В 70-ата минута Нойер спаси удар отблизо на Маркиньос.

Така Байерн триумфира за шести път с трофея в най-елитния клубен турнир на континента.