С П Р А В О Ч Н И К
Манчестър Юнайтед победи Ливърпул
10 Март 2018
Това бе мач номер 200 на най-голямото дерби в английския футбол
Отборът на Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 у дома в издание номер 200 на най-голямото дерби в английския футбол. На „Олд Трафорд“ „червените дяволи“ изиграха отлично първо полувреме, в което тотално надиграха своя съперник и материализираха игровото си предимство с два гола. В 14-та минута Ромелу Лукаку надигра Деян Ловрен във въздуха и изведе добре Маркъс Рашфорд, който надигра Трент Александър-Арнолд и преодоля Лорис Кариус със страхотен изстрел по диагонала. Десет минути по-късно упражнението се повтори, като Лукаку се пребори за високата топка, а Рашфорд покачи на 2:0. В заключителните минути Хуан Мата пропусна да вкара трети гол за домакините от отлична позиция, след като ножичният му изстрел мина встрани от вратата на Кариус.

След почивката мърсисайдци натиснаха сериозно съперника си в търсене на обрат, но трудно стигаха до чисти голово положение срещу подредения състав на Юнайтед. Все пак, натискът на Ливърпул даде резултат в 66-та минута, когато Садио Мане центрира отляво и Ерик Баи изпрати топката в собствената си мрежа в опит да я изчисти. След това възпитаниците на Моуриньо намериха сили да избутат своя съперник от своята половина, но трябваше да преживеят няколко инфарктни момента, преди да чуят последният съдийски сигнал и да стигнат до ценен успех в дербито.

След тази победа, която бе 20-та от началото на сезона, Манчестър Юнайтед вече има пет точки преднина на второто място пред третия Ливърпул, който има 60 точки в актива си. /БГНЕС