19 Април 2024
 У нас    Пловдив    Бизнес    Туризъм
Лудогорец с историческа първа победа в Шампионска лига след победа над Базел с 1:0
23 Октомври 2014
Единствения гол в мача вкара Йордан Минев в добавеното продължение на редовното време

Лудогорец победи Базел с 1:0 в мач от трети кръг на група „В“ на Шампионска лига. Единствения гол в мача вкара Йордан Минев в продължението на редовното време Йордан Минев. Така Лудогорец се превърна в първия български отбор спечелил изобщо точка в Шампионска лига.

Гостите от Швейцария играха през по-голямата част от мача с човек по-малко, тъй като в 18-та минута Серей Дие получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Козмин Моци.

След победата Лудогорец се изкачи на второ място в класирането в групата с най-добра голова разлика с актив от три точки, колкото имат Ливърпул и Базел.