19 Март 2024
Лудогорец спечели Суперкупата на България
6 Юли 2018
Единственият гол в мача отбеляза Клаудиу Кешерю в 30-ата минута след асистенция на Марселиньо
Седемкратният шампион Лудогорец надви Славия с 1:0 на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора и триумфира със Суперкупата на България. С този двубой бе даден старт на новия сезон 2018/2019. Единственият гол в мача отбеляза Клаудиу Кешерю в 30-ата минута след асистенция на Марселиньо.

В началото на второто полувреме "белите" поискаха дузпа за нарушение на Сисиньо срещу Галин Иванов, а телевизионните повторения показаха, че претенциите им наистина са основателни, но съдията Георги Кабаков подмина ситуацията.

Лудогорец прибра трета Суперкупа във витрината си след успехите през 2012 и 2014 г., а Славия остава без спечелен трофей. Двата отбора с този мач също така загряха за битките от европейските клубни турнири следващата седмица. Лудогорец на 11 юли играе с Крусейдърс със северноирландския Крусейдърс в Разград, а Славия играе навън с финландския Илвес. /БГНЕС