20 Април 2024
Испания и Мароко направиха 2:2
26 Юни 2018
По този начин с известна доза късмет Испания завърши на първо място в групата
В другия двубой от групата Испания и Мароко направиха равенство 2:2 в Калининград. Халид Буатиб даде преднина на мароканците в 14-та минута след груба грешка на Андрес Иниеста и Серхио Рамос. Испанците отговориха бързо и Иско изравни в 19-та минута след добра асистенция на Иниеста.

След почивката възпитаниците на Фернандо Йеро не играха на ниво и бяха наказани в 81-та минута, когато Юсеф Ел Несри се разписа с глава след центриране от корнер и доближи Мароко до победа, но в 90-та минута резервата Яго Аспас оформи крайното 2:2. По този начин с известна доза късмет Испания завърши на първо място в групата, докато Португалия остава втора, следвана от Иран и Мароко. /БГНЕС