С П Р А В О Ч Н И К
Иран - Португалия 1:1
26 Юни 2018
Това равенство остави европейските шампиони на втора позиция в групата
В двубой от група В Португалия и Иран направиха равенство 1:1, което остави европейските шампиони на втора позиция. На „Мордовия Арена“ в Саранск Рикардо Куарешма се разписа с прецизен изстрел извън наказателното поле в 45-та минута, за да донесе преднина на „мореплавателите“, която изглеждаше сякаш ще бъде решаваща.

След почивката звездата на Португалия Кристиано Роналдо имаше шанса да вкара втори гол, но пропусна дузпа в 53-та минута. В крайна сметка това се оказа решаващо, защото в 90-та минута Карим Ансарифард реализира дузпа и донесе равенството на Иран, като персийците имаха шанс да вкарат и още един гол, който щеше да ги класира за следващата фаза./БГНЕС