19 Април 2024
Левски победи Пирин с 3:0
3 Декември 2017
След този успех Левски вече има 38 точки и се доближи на четири от лидера Лудогорец
Отборът на Левски победи Пирин Благоевград с 3:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата. „Сините“ имаха проблеми в атака през първата част, но успяха да поведат в резултата в 21-та минута, когато Роман Прохазка реализира дузпа, отсъдена за спорно нарушение срещу Холмар Ейолфсон в наказателното поле, като повторенията показаха, че отсъждането на рефера е било пресилено.

След почивката „сините“ вдигнаха оборотите и стигнаха до нови два гола, дело на Жуниор Мапуку в 48-та минута и Васил Панайотов в 78-та.

След този успех Левски вече има 38 точки и се доближи на четири от лидера Лудогорец, който в понеделник приема Дунав. Пирин заема 11-та позиция в класирането с актив от 19 точки. /БГНЕС