19 Април 2024
Паднахме от Франция
8 Октомври 2017
България загуби с 0:1 от Франция в предпоследния си мач от квалификациите за световното първенство през 2018 г. в Русия.

Националите ни показаха борбеност и стабилна игра, но грешка още в началото не позволи да се противопоставят и в резултата на един от най-силните отбори в света в момента.

Още в 3-тата минута на мача „петлите" вкараха гола си, който по-късно се оказа победен, а негов автор бе Блез Матюиди.

Това бе първи успех на Франция като гост на България от 85 години насам. Победата остави тима на Дидие Дешан в битката за върха в нашата група. "Трикольорите" пък загубиха всякакви шансове за класиране на Мондиал 2018. Франция води в група "А" с актив от 20 точки, пред Швеция с 19 и Холандия с 16. България заема 4-тата позиция с 12, а Беларус и Люксембург са 5-и и 6-и с по 5 точки.