19 Април 2024
Мирела Демирева и Тихомир Иванов на финал във високия скок
11 Август 2017
Тихомир Иванов също се представи страхотно в квалификацията на високия скок на Световното първенство в Лондон и се класира за финала с нов личен рекорд - 2.31 метра
Мирела Демирева се класира за финала във високия скок на Световното първенство по лека атлетика в Лондон, след като преодоля 1.92 метра в квалификацията. Спортист номер 1 на България за 2016-та година имаше най-добро постижение за сезона 1.90 и получи специална покана от Международната атлетическа федерация да участва на шампионата на планетата, но тази вечер показа класа и постигна резултат, който й осигури място на финала. Демирева започна с три поредни успешни опита на 1.80, 1.85 и 1.89 метра, след което направи една грешка на 1.92, но преодоля тази височина от втори опит, с което записа и лично постижение за сезона. Квалификационната норма бе 1.94, но не се наложи нито една от състезателките да я скача, тъй като точно 12 преодоляха 1.92 и се класираха за финала, който ще се проведе в събота от 21:05 часа българско време.

Тихомир Иванов също се представи страхотно в квалификацията на високия скок на Световното първенство в Лондон и се класира за финала с нов личен рекорд - 2.31 метра. Пресявката в дисциплината бе изключително силна, като цели 17 скачачи преодоляха 2.29 метра и пробваха шанса си на 2.31, което бе и квалификационна норма. Иванов успя да преодолее тази височина от втори опит, с което постигна и най-добър резултат в кариерата си. По този начин той се превърна в един от 6-та състезатели, които покриха нормата и си осигури място във финала на дисциплината, който ще се проведе в последния ден на първенството - неделя, от 21:00 часа българско време. /БГНЕС