20 Април 2024
Пиронкова стартира с победа участието си на Ролан Гарос
30 Май 2017
Тя се наложи с 6-0, 6-4 над германката Мона Бартел за 72 минути игра
Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова стартира с победа участието си във втория за годината турнир от Големия шлем – Ролан Гарос. В мач от първи кръг пловдивчанката се наложи с 6-0, 6-4 над германката Мона Бартел за 72 минути игра. С днешния си успех Пиронкова сложи край на негативната си серия от шест поредни загуби. Победата бе и първа за българката над тази съперника от общо 3 срещи помежду им.

Първият сет стартира великолепно за първата ни ракета, която проби още в откриващия гейм, а впоследствие затвърди преднината си за 2-0. Пиронкова продължи да играе солидно и до края на сета не даде нито гейм на своята съперничка, спечелвайки първата част с разгромното 6-0.

Втората част обаче не започна добре за българката, която изостана с 0-3 след ранен пробив за Бартел във втория гейм. Въпреки пасива си, 29-годишната пловдивчанка показа характер и успя да изравни при 4-4. В деветия гейм Цвети получи три възможности за пробив и след като пропусна първата, в крайна сметка отново спечели подаването на германката. Сервираща за мача Пиронкова не допусна изненада и заслужено си гарантира място във втори кръг. Там нейна съперничка ще е петата поставена Елина Свитолина от Украйна, която победи с 6-4, 6-3 Ярослава Шведова (Казахстан). Припомняме ви, че през изминалата година Цвети Пиронкова достигна до четвъртфиналите на Ролан Гарос. /БГНЕС