20 Април 2024
Ботев Пловдив се класира за финала на Купата на България
26 Април 2017
"Канарчетата" направиха равенство 1:1 с Верея в реванша на полуфинала
Отборът на Ботев Пловдив се класира за финала на Купата на България, след като направи равенство 1:1 с Верея в реванша от полуфиналния двубой и победи с общ резултат 2:1. „Канарчетата“ имаха преднина от 1:0 след първия двубой в Стара Загора, а в 35-та минута на срещата в Коматево успяха да я увеличат, след като Антонио Вутов се разписа с глава след добро подаване на Тодор Неделев. Гостите обаче успяха да се върнат в мача в 61-та минута чрез Васил Калоянов, който се разписа след центриране от корнер на Педро.

Възпитаниците на Александър Томаш обаче така и не успяха да стигнат до втори гол, който щеше да ги изпрати на финал. В крайна сметка Ботев се класира за мача за трофея на 24 май, където почти сигурно ще се изправи срещу Лудогорец, който победи Литекс с 4:0 в първия мач. Реваншът между разградчани и ловчанлии е утре. /БГНЕС