20 Април 2024
Лудогорец размаза Верея
26 Февруари 2017
Шампионите са с актив от 56 точки, Левски са с 44, а трети са ЦСКА с 41
„Лудогорец“ победи с 4:0 „Верея“ като домакин в последния мач от 21-ия кръг на Първа футболна лига и увеличи на 12 точки преднината си пред втория в класирането „Левски“, съобщи БНР.

Шампионите са с актив от 56 точки, а "сините" са с 44. Третият ЦСКА е с 41.

„Верея“ изигра много добро първо полувреме на "Лудогорец Арена", а Селим Керкар дори вкара топката във вратата на домакините, но съдията Георги Давидов не призна гола заради вдигнат флаг за засада от страна на страничния срефер.

Пропуски за „Лудогорец“ пък направиха Густаво Кампаняро, Жуниор Кишада и Джонатан Кафу.

Шампионите поведоха в резултата в 48-ата минута, когато Натанаел подаде към Кампаняро и той вкара за 1:0.

„Лудогорец“ стигна до втори гол след точно час игра, след като резервата Върджил Мисиджан асистира на Вандерсон.

Домакините продължиха да доминират и вкараха третото си попадение в 80-ата минута след силен удар от границата на наказателното поле на Жоао Пауло.

Три минути преди края Марселиньо оформи крайния резултат.