25 Април 2024
Григор Димитров пак на финал в Стокхолм
18 Октомври 2014
Той записа успех над Бърнард Томич с 6-3, 7-5 в първия полуфинален мач днес
Световният номер 10 Григор Димитров се доближи на само една победа от защита на титлата си от Стокхолм, след като записа успех над Бърнард Томич с 6-3, 7-5 в първия полуфинален мач днес.

Българският тенисист бе много стабилен в първия сет и един пробив му бе достатъчен, за да поведе в резултата. Втората част започна лошо за Гришо, след като Томич поведе с пробив. Хасковлията отрази един сетбол при 2-5, след което влезе в страхотна серия и с 5 поредни гейма стигна до крайния успех след час и 18 минути игра. По този начин Димитров се класира за финала на надпреварата и е съвсем близо до защита на титлата си от миналата година. В решаващия мач българинът ще се изправи срещу първия поставен Томаш Бердих или квалификанта Матиас Бахингер. /БГНЕС