С П Р А В О Ч Н И К
Лудогорец елиминира Олимпиакос
11 Август 2021
След 2:2 в редовното време и продълженията, победата дойде след дузпи – 4:1
Лудогорец елиминира гранда Олимпиакос и ще играе плейоф за групите на Шампионска лига, където ще се изправи срещу шведския Малмьо. Победата дойде след дузпи – 4:1, а в редовното време и след продълженията, срещата завърши 2:2. Първата по-добра възможност се откри пред „орлите“, които започнаха по-силно.

В 17-ата минута Каули стреля с левия крак, но в аут. Последва нова добра атака на Лудогорец, завършила с нов неточен изстрел на Икоко. Олимпиакос поведе в 31-ата минута. Тогава Камара изведе отдясно Масурас, който веднага намери непокрития Мвила и той отбеляза. Втората част започна отлично за „орлите“ и те изравниха в 49-ата минута. След центриране на Баджи, Сотириу свали топката с глава, а Рубен Семедо си отбеляза автогол.

В 56-ата минута домакините получиха дузпа, след като Десподов бе фаулиран от Андруцос. Зад топката застана Сотириу, който прати Цолакис в другия ъгъл – 2:1! Обрат само за 8 минути. Последва обаче и доста спорна дузпа за Олимпиакос. Гонсалвеш се намеси с шпагат и удари в лицето Юсеф Ел Араби. Потърпевшият застана зад топката и направи 2:2. Реферът Гринфелд първо даде червен картон на Вердон за реплика, но в последствие го отмени. Само късметът спаси гостите в 75-ата минута. Тогава Сотириу шутира, но Цолакис спаси, а при добавката Десподов не уцели вратата.В самия край на редовното време Олимпиакос остана с човек по-малко, след като Ба получи втори жълт картон.

Последаха продължения с надмощие на Лудогорец, но резултата се запази. При дузпите Лудогорец бе безкомпромисен – 4:1.