18 Април 2024
Байерн унизи Лацио
24 Февруари 2021
Германците сразиха италианците насред Рим с 4:1
Отборът на Байерн направи огромна крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол, като победи при гостуването Лацио с 4:1 на стадион „Олимпико“ в Рим. Роберт Левандовски откри за баварците след груба грешка на отбраната на домакините. Джамал Мусиала и Лерой Сане преднината на германците класическа. В началото на втората част Франческо Ачерби си отбеляза автогол, а две минути по-късно Хоакин Кореа оформи крайния резултат. Интересен факт е, че това е първи мач в евротурнирите между двата отбора.

В друга среща от осминафиналите Челси взе минимален аванс като гост на Атлетико (Мадрид) – 1:0 след фамозно попадение на Оливие Жиру. Голът бе зачетен след преглеждане на системата за видео повторения (ВАР) заради съмнения за засада на французина. Срещата се игра в Букурещ заради ограничения, свързани с допускането на английски отбори на територията на Испания.