29 Март 2024
Копенхаген елиминира ЦСКА
17 Август 2018
Датчаните победиха българите с 2:1
Датският Копенхаген победи ЦСКА-София с 2:1 у дома в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа и изхвърли българския тим от европейските клубни турнири. Копенхаген спечели и първата среща в София със същия резултат и продължава напред с общ резултат 4:2.

Сенегалецът Даме Н`Дойе в 23-ата минута даде преднина на домакините, които бяха подкрепяни от 10 000 зрители. Телевизионните повторения показаха, че нападателят е бил в засада при паса към него, но това не бе забелязано от съдиите. ЦСКА се върна в мача с гол на Евандро в 58-ата минута, но в 64-ата отново Н`Дойе прониза мрежата на българите с глава и попари надеждите на "червените" за обрат. Така единственият роден тим в евротурнирите остана Лудогорец. /БГНЕС