За нас  •  Контакти  •  Реклама
С П Р А В О Ч Н И К
Григор Димитров на полуфинал в Амстердам
16 Февруари 2018
Българинът елиминира 20-годишния руснак за 76 минути, като направи по един пробив в двата сета и не сбърка нито веднъж на своето подаване
Григор Димитров изигра безупречен мач и победи категорично Андрей Рубльов с 6-3, 6-4 в среща от 1/4 финалите на турнира в Ротердам. Петият в света българин елиминира 20-годишния руснак за 76 минути, като направи по един пробив в двата сета и не сбърка нито веднъж на своето подаване. В първия сет Григор направи пробив в четвъртия гейм и безпроблемно го затвърди, повеждайки с 4-1, а той се оказа достатъчен за успех в сета. В четвъртия гейм на втория сет Григор този път имаше проблем на свой сервис, но спаси брейкбол и изравни на 2-2. В седмия гейм Григор поведе с 40-15 и реализира първата си точка за пробив. Както в първата част и той бе затвърден, макар и много трудно, а Рубльов не намери начин да го върне и загуби мача.

Резултатът в двубоите между двамата стана 2-1 в полза на първата ни ракета. Той загуби първия мач срещу руснака на Ю Ес Оупън 2017 без да спечели дори и сет, но взе достоен реванш в тазгодишното издание на Откритото първенство на Австралия. За място в заключителната среща на турнира Григор ще се изправи срещу добре познат съперник – Давид Гофен. Белгиецът се класира за предпоследния етап без игра, след като Томаш Бердих се отказа поради контузия и не излезе на корта. Димитров води с 5-1 в мачовете с Гофен, като пет от срещите се играха миналата година и хасковлията загуби само една от тях и именно в Ротердам. Най-ценният си успех срещу Гофен нашият тенисист записа в мача за титлата на заключителния турнир за сезон 2017 в Лондон. /БГНЕС