16 Април 2024
Барселона с класика срещу Ювентус
13 Септември 2017
През миналия сезон „бианконерите“ отстраниха испанския тим на четвъртфиналите, след като ги победиха с 3:0 в Торино, но тази вечер каталунците си върнаха с категоричен успех у дома

Отборът на Барселона направи сериозна заявка на старта на Шампионска лига, след като разби миналогодишния финалист в турнира Ювентус с 3:0 в мач от група D на турнира. През миналия сезон „бианконерите“ отстраниха испанския тим на четвъртфиналите, след като ги победиха с 3:0 в Торино, но тази вечер каталунците си върнаха с категоричен успех у дома. Първото полувреме бе равностойно, като шампионите на Италия изглеждаха много стабилни отзад, но все пак допуснаха гол точно преди почивката, след като Лионел Меси се разписа с изстрел по земя от границата на наказателното поле.

Това попадение даде настроение на тима на Ернесто Валверде, като в 56-та минута Меси асистира на Иван Ракитич за 2:0, а 13 минути по-късно аржентинският футболист оформи крайното 3:0. По този начин Барселона започна участието си в Шампионска лига с категоричен успех над друг от фаворитите за трофея. В другия мач от групата Спортинг Лисабон победи Олимпиакос с 3:2 като гост.

Останалите резултати: Бенфика – ЦСКА Москва 1:2 ; Манчестър Юнайтед – Базел 3:0 ; Байерн – Андерлехт 3:0 Селта – ПСЖ 0:5 ; Челси – Карабах 6:0 ; Рома – Атлетико Мадрид 0:0. /БГНЕС