20 Април 2024
Дунав удари Ботев в Пловдив
25 Февруари 2017
Двата гола за гостите вкара новото им попълнение Бирсент Карагарен
„Дунав“ победи с 2:0 „Ботев“ като гост в първата среща от 21-ия кръг на Първа футболна лига.

Двата гола за гостите вкара новото им попълнение Бирсент Карагарен. Вратарят на Дунав Станислав Антонов пък спаси дузпа през първото полувреме, изпълнена от Лъчезар Балтанов.

Домакините започнаха по-активно и в 3-ата минута Балтанов стреля с глава, но прати топката в аут. 5 минути по-късно Омар Косоко удари страничната греда след центриране на Лазар Марин.

В 23-ата минута съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа в полза на „Ботев“ за игра с ръка на Мирослав Будинов в наказателното поле след центриране на Тодор Неделев. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който стреля, но вратарят на „Дунав“ Станислав Антонов изби топката.

Гостите поведоха в последната минута на първото полувреме с гол на Бирсент Карагарен. Бившият футболист на „Локомотив“ (Пловдив) се разписа с диагонален удар след центриране на Самир Аясс.

В 70-ата минута Бирсент Карагерен вкара втория гол за „Дунав“ след двойно подаване с Бранимир Костадинов.