У нас    Пловдив    Бизнес    Туризъм
Гришо победи Истомин и достигна четвъртфинал в Ротердам
17 Февруари 2017
На четвъртфиналите Димитров ще играе отново срещу Давид Гофен
Григор Димитров продължава победния си ход, като се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро след 7:6, 6:1 над Денис Истомин (Узбекистан). В първия сет поставеният под номер 5 Димитров срещна сериозни трудности срещу Истомин, който влезе в основната схема като „щастлив губещ  от квалификациите. Битката премина през обрати, за да се стигне до тайбрек, в който Димитров показа по-здрави нерви и спечели с 9:7 т.

Във втория сет Григор проби сервиса на съперника още във втория гейм и до края този път нямаше затруднения. Така 25-годишният хасковлия записа 16-а победа от 17 мача през сезона. Той вече спечели две титли през 2017 г. - в Бризбейн и в София, а в Откритото първенство на Австралия стигна полуфинал. На четвъртфиналите Димитров ще играе срещу поставения под номер 3 в схемата Давид Гофен (Белгия). Българинът има шест победи в шест мача срещу 11-ия в света белгиец, като три от срещите са на ниво АТП, а за последно двамата играха във финала на турнира в София миналата неделя, когато Димитров триумфира със 7:5, 6:4.